Usługi medyczne

Poradnia gastroenterologiczna

W ramach poradni specjaliści przyjmują pacjentów, którzy zmagają się z problemami przewodu pokarmowego, czyli przełyku, trzustki, dwunastnicy, żołądka, jelit, wątroby i dróg żółciowych. Najczęstsze choroby to: choroba wrzodowa, zapalenie pęcherzyka żółciowego, kamica pęcherzyka żółciowego, różnego rodzaju zapalenia wątroby, zapalenie trzustki oraz choroby jelita grubego i cienkiego.
W ramach konsultacji lekarz ma możliwość skierowania osoby chorej na dalszą diagnostykę, np. endoskopię przewodu pokarmowego, USG lub badania laboratoryjne.

ENDOSKOPIA PRZEWODU POKARMOWEGO

Kolonoskopia
Kolonoskopia jest badaniem endoskopowym jelita grubego, w trakcie którego możliwe jest pobranie wycinków i usuwanie polipów. Badanie wykonywane jest w znieczuleniu, pod nadzorem lekarza i pielęgniarki endoskopowej. Przed badaniem konieczne jest przygotowanie (oczyszczenie jelita). Dokładnych informacji dotyczących przygotowania i badania udziela lekarz podczas konsultacji.

Gastroskopia
Gastroskopia jest badaniem endoskopowym przełyku, żołądka oraz dwunastnicy. W trakcie badania możliwe jest pobranie wycinków do badań histopatologicznych oraz wykonanie testu na obecność bakterii Helicobacter pylori. Badanie wykonuje się w znieczuleniu miejscowym pod nadzorem lekarza i pielęgniarki endoskopowej. W dniu badania pacjent musi być na czczo.

WAŻNE INFORMACJE

? poradnia wykonuje zabiegi i konsultacje w trybie komercyjnym
? konsultacje dorosłych, dzieci i niemowląt
? wynik histopatologiczny Ośrodek otrzymuje w ciągu trzech dni.

Jesteśmy certyfikowaną jednostką

Ośrodek Medyczny SAMARYTANIN posiada serię certyfikatów, które potwierdzają jakość usług placówki. W tym certyfikat ISO 9001:2009

ISO 9001:2009

certyfikowana placówka

Adres ośrodka medycznego

Osrodek medyczny Samarytanin

Ośrodek Medyczny Samarytanin
ul. Pużaka 11
45-272 Opole