Wykład w naszym ośrodku “Gruczolakorak przewodowy, jego specyfika i potencjalne leczenie”

Dr hab. Jerzy Gubernator to kierownik Zakładu Lipidów i Liposomów na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się sposobami zapobiegania i leczenia nowotworów. Autor wielu publikacji naukowych.

W dniu 2 lutego, na zaproszenie dr Cezarego Judy – właściciela Ośrodka Medycznego „SAMARYTANIN” w Opolu, przeprowadził wykład dla personelu i pacjentów Ośrodka związany z rakiem trzustki.

Tematem wykładu był: „Gruczolakorak przewodowy, jego specyfika i potencjalne leczenie”. Opierając się na badaniach i publikacjach naukowych przekazywał słuchaczom w niezwykle interesujący sposób wiedzę na temat efektywnych sposobów walki z tym nowotworem.

Podkreślał, iż obok standardowych „ścieżek” onkologicznych związanych z podawaniem chemioterapii, należy włączać do leczenia min. hipertermię, wysiłek fizyczny i zdrową dietę. Również zagadnienie repozycjonowania leków było wielokrotnie poruszane jako aspekt wspomagania terapii.

Był to kolejny w przeciągu ostatniego czasu wykład dla osób związanych z „SAMARYTANINEM” dający specjalistyczną wiedzę na temat walki z nowotworami.

O poprzednich możecie przeczytać na naszej stronie oraz profilu Facebook.